2065

Your IP: 100.26.176.182
2019-12-07 12:09

środa i sobota godz. 6:30

Propozycja dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Warto obejrzeć!

Pan Organista będzie nosił opłatki na stół wigilijny według następującego porządku od godz. 9:00

Świeca, która zapłonie na wigilijnym stole jest symbolem solidarności z biednymi – mówi dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marek Bieńkowski. Bądź tym, który połączy 26-letnią tradycję zapalania świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” z chęcią pomagania najmłodszym! Świece Caritas czekają w parafiach!
W tym roku organizacja zakupiła 74 740 świec, które można nabyć w kościołach diecezji siedleckiej. Ich cena jest zależna od wielkości i wynosi kolejno: 10zł, 15zł i 20zł.
- Dochód z dystrybucji świec przeznaczymy na utrzymanie trzech świetlic dla dzieci, wsparcie kolonii letnich pn.: „Wakacyjna Akcja Caritas” oraz – po raz pierwszy – powstanie Domu Samotnej Matki w Milanowie. Budynek, który już istnieje, potrzebuje remontu i adaptacji do obowiązujących standardów.
Świece można nabyć u wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas przy kościele

Już niedługo będziemy przesyłać sobie życzenia na kartkach świątecznych. Czy zastanawiamy się, co widnieje na pocztówkach bożonarodzeniowych? Kolorowe obrazki: „mikołaj”, choinka, śnieżynka czy bombka. Aby przeciwstawić się temu laicyzowaniu Świąt Bożego Narodzenia, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje ogólnopolską Akcję Pocztówka.
Spełniając misję ewangelizacyjną, chcemy rozprowadzać pocztówki świąteczne z motywem Świętej Rodziny. Poszukując nietypowej kartki okolicznościowej, nie zapominajmy o istocie naszej wspólnej wiary i wybierzmy właściwą na tę okazję pocztówkę.

Zachęcamy wszystkich parafian do zakupu kartek świątecznych z wizerunkiem Świętej Rodziny. Jest to akcja, która ma na celu podtrzymanie, zanikającej w dobie Internetu i telefonów komórkowych tradycji wysyłania listów i pocztówek. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii chce także propagować kartki świąteczne, na których widnieje Dzieciątko Jezus wraz z Maryją i Józefem, a nie choinka, czy „Amerykański Mikołaj”.
Zaczynamy od I Niedzieli Adwentu..