Your IP: 34.236.152.203
2024-03-19 11:47

Katolickie Radio Podlasie jest instytucją Diecezji Siedleckiej, wspomagającą aktywnie posługę ewangelizacyjną Kościoła Katolickiego. Celem Katolickiego Radia Podlasie jest przekazywanie informacji z życia Kościoła Diecezjalnego i powszechnego, z regionu, kraju i ze świata. Poprzez nadawane programy katolickie Radio Podlasie chce kształtowąć chrześcijańską wrażlliwość na problemy człowieka i społeczności ludzkiej, zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego. Ważnym elementem formacji duchowej słuchaczy, prowadzonej przez Katolickie Radio Podlasie jest działalność Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, którego oddziały tworzone są w parafiach. Koło Przyjaciół jest organizacją katolicką w Diecezji Siedleckiej powołaną przez Biskupa Ordynariusza Diecezji Siedleckiej i działającą pod jego nadzorem. Opiekę duchową nad Kołem sprawuje Diecezjalny Asystent wyznaczony przez Biskupa - obecnie jest nim ks. Dariusz Denisiuk.

Do zadań Koła Przyjaciół należy między innymi:

- stwarzanie atmosfery mobilizującej do pracy nad sobą, dążenie do wszechstronnego rozwoju osobowego, kształtowanie osobowości Katolika i Polaka w poczuciu odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę

- rozeznawanie konkretnych potrzeb w najbliższym środowisku, szkole, domu, sąsiedztwie oraz organizowanie pomocy

- stała wspólpraca i włączanie się w akcje prowadzone przez Katolickie Radio Podlasie (źródło: Statut§ 11)

Przynależąc do Koła Przyjaciół:

- będziesz pielgrzymował po sanktuariach Naszego Regionu

- poznasz najciekawsze historie dotyczące rodzinnych stron

- będziesz mógł kreować wizerunek swojej Parafii i Miejscowości

- spotkasz wyjątkowych ludzi i nie będziesz sam

W każdą środę kapłani z Katolickiego Radia Podlasie sprawują Eucharystię w intencji Przyjaciół Radia. Codziennie polecamy Naszych Przyjaciół w modlitwie : Aniele Pańskim, Koronce do Bożego Miłosierdzia, Różańcu, Modlitwach Wieczornych.

Oddziały parafialne Koła Przyjaciół spotykają się co roku w czercu w Pratulinie z okazji rocznicy założenia Radia. W tym roku była 20 rocznica istnienia naszego Katolickiego Radia Podlasie. Również na wiosnę i na jesieni w Siedlcach odbywają się spotkania Prezesów Koł parafialnych Przyjaciół KRP.

Nasz Parafialny Oddział Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie powstał w.. ..... roku. Inicjatorką.... założenia oddziału był....... Na początku Koło liczyło.... osób. Obecnie nasz oddział liczy...... członków, są to osoby z ....................