foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl
Kontakt:

Parafia św. Filipa Neri

w Kąkolewnicy

Licznik odwiedzin

5189867
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
2464
3688
18741
5160311
29556
56513
5189867

Your IP: 3.239.91.5
2024-04-15 11:27

Wielki Czwartek to początek Triduum Paschalnego. Jest to dzień w którym dziękujemy Panu Bogu za dwa sakramenty, które budują Kościół: Eucharystię i Kapłaństwo. Jezus wiedząc, że od Boga wyszedł i do Boga idzie, zostawił nam przykład, jak należy kochać. Gest umycia nóg, jest gestem głębokiego uniżenie Boga, który pochyla się nad nami, aby obmyć nas z grzechu. Jesus zostawił nam przykład miłości. W swojej miłości Jezus doszedł aż na krzyż. Abyśmy mogli żyć miłością Boga, zostawił nam Eucharystię i Kapłaństwo. Dziękujemy Bogu za te dwa wielkie dary, dzięki którym Kościół nieustannie się umacnia i odradza. Kapłaństwo polega na takim pokornym pochylaniu się i umywaniu nóg, pokazywaniu miłości Jezusa, Eucharystia zaś umacnia nas w drodze i daje przedsmak nieba. W naszej wspólnocie parafialnej dziękowaliśmy Bogu za te dwa wielkie dary jakie nam zostawił, oraz za ten przykład, abyśmy się wzajemnie miłowali, tak jak On nas umiłował. Był to także czas włączenia 4 kandydatów do grona ministrantów. Gratulujemy nowym ministrantom i ich rodzinom życząc radości z posługi przy ołtarzu. Bogu niech będą dzięki za wspólną modlitwę, oraz życzenia dla kapłanów pracujących w naszej parafii. Nasza posługa ma sens tylko wówczas, gdy są wśród nas wierni, którym możemy nieść Ewangelię i razem iść za Chrystusem. Uwielbiamy Boga w Jego Kościele, dziękując mu za dar wiary i dar zbawienia.

 


Copyright © 2024 Parafia św. Filipa Neri w Kąkolewnicy Rights Reserved.