foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl
Kontakt:

Parafia św. Filipa Neri

w Kąkolewnicy

Licznik odwiedzin

5393468
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
318
938
4000
5378670
29915
64554
5393468

Your IP: 100.28.0.143
2024-07-20 06:26

Chrześcijaństwo zna rożne formy pokutne, które gładzą grzechy. Do najbardziej zalecanych należą: modlitwa, post, jałmużna i inne czyny miłosierdzia. Nie wystarczy jednak zwykłe czynienie pokuty. Grzesznik musi się pojednać nie tylko z Bogiem, ale i Kościołem, który od Chrystusa otrzymał moc odpuszczania grzechów. Przez pośrednictwo Kościoła i posługę kapłana dokonuje się prawdziwa i pełna pokuta, czyli nawrócenie. Ma to miejsce w sakramencie pojednania.

 

Do owocnego przeżycia sakramentu pokuty trzeba dobrze się przygotować poprzez modlitwę i rachunek sumienia, który czynimy w świetle słowa Bożego. Chrześcijanin przystępujący do tego sakramentu musi przede wszystkim całym sercem zwrócić się do Boga. To wewnętrzne nawrócenie musi wyrazić się poprzez żal za grzechy, wyznanie grzechów (spowiedź) i poprzez zadośćuczynienie. Po spełnieniu tych warunków grzesznik może otrzymać rozgrzeszenie od kapłana Kościoła.

Warto pamiętać:

- do spowiedzi trzeba się przygotować, poprzez czas i spokój, dlatego nie odkładaj spowiedzi na ostatnie dni np. przed świętami;

- z tych samych powodów unikaj spowiadania się w czasie Mszy św.,

- w wypadkach nagłych zawsze można poprosić księdza o udzielenie tego sakramentu;

- musisz na początku spowiedzi powiedzieć księdzu w jakim jesteś wieku i jaki jest Twój stan cywilny (pijaństwo ojca jest inne niż pijaństwo kawalera)

- wyznaj wszystkie grzechy, niczego nie tając, PAMIĘTAJ, ŻE JEŻELI ŻYJESZ Z KOBIETĄ/MĘŻCZYZNĄ bez sakramentu małżeństwa lub w konkubinacie,to niestety nie spełniasz warunków sakramentu pokuty i nie będziesz mógł/mogła uzyskać rozgrzeszenia.


Sakrament pojednania jest sakramentem MIŁOŚCI, nie bój się, bądź odważny, Pan czeka na Ciebie!


Copyright © 2024 Parafia św. Filipa Neri w Kąkolewnicy Rights Reserved.