foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl
Kontakt:

Parafia św. Filipa Neri

w Kąkolewnicy

Licznik odwiedzin

5393474
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
324
938
4006
5378670
29921
64554
5393474

Your IP: 100.28.0.143
2024-07-20 06:34

IMG 2024 07 02 191359


Moi drodzy parafianie Parafia pw św. Filipa Neri w Kąkolewnicy www,parafiakakolewnica.pl.

Coś się kończy, coś się zaczyna; jak wiecie decyzją Księdza Biskupa, z dniem 01.07 zakończyła się moja posługa jako wikariusza w Kąkolewnicy.

Nie sposób wyrazić mojej wdzięczności za to dobro, które otrzymałem od Was przez te dwa lata. Dziękuję wam wszystkim za wspólną modlitwę i za współpracę na różnych polach.
Będę Was bardzo dobrze wspominał i będę miał Was w moim sercu. Mam nadzieję, że także Wam coś Wam dałem od siebie, a przede wszystkim, że w jakiś sposób przybliżyliśmy się razem do Pana Boga i do Jego Królestwa.

 

 

W sposób szczególny chciałem podziękować wszystkim kapłanom posługującym w „naszej parafii” ( jeśli mogę tak jeszcze powiedzieć 😉), a więc ks. proboszczowi kan. Januszowi Sałajowi, oraz ks. seniorowi Emilianowi Zarzyckiemu, za wspólną służbę przy Chrystusowym ołtarzu.

Dziękuję wszystkim grupom parafialnym: Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, Legionowi Maryi, Ministrantom, Chórowi i Scholi, KSM, Żywy Różaniec Diecezji Siedleckiej, za to że mogłem z Wami uczyć się tego jak być dobrym człowiekiem i cieszyć się życiem wiary. Dziękuję Grupa 10 - Piesza Pielgrzymka Podlaska,za to że mogłem z Wami Pielgrzymować, chociaż przez kilka dni.

 

Dziękuję również Panu Kościelnemu Andrzejowi i Panu Organiście Damianowi, za wszelką pomoc i współpracę, w przygotowaniu i przeżywaniu Liturgii Mszy Świętej i nabożeństw.

Dziękuję Zespół Oświatowy w Kąkolewnicy na czele z Panią Dyrektor Iwona Chmielewska, Gronem Pedagogicznym, Pracownikami i Wami Drodzy Uczniowie, za wiele doświadczeń, tego jakim ksiądz powinien być nauczycielem, które to doświadczenia są bardzo cenne na przyszłość.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym i zatroskanym o Gmina Kąkolewnica, Pani Wójt Anna Mróz, obecnym i poprzednim Radnym i Sołtysom, OSP Kąkolewnica, Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kąkolewnicy, KS GROM Kąkolewnica i wszystkim troszczącym się o dobro tej społeczności za współpracę w wielu inicjatywach.


Nie sposób wszystkich wymienić z imienia i nazwiska, ale wszystkim Wam, których spotkałem, za każdy uśmiech, chwilę rozmowy, każde dobre słowo i chęć pomocy, z serca dziękuję i błogosławię.

Jeśli coś było nie tak z mojej strony, jakieś ludzkie słabości i braki, może jakieś nieopatrznie wypowiedziane słowo, to bardzo przepraszam i proszę o wybaczenie.


Bardzo Was proszę również o modlitwę za mojego następcę. Otoczcie ks. Krzysztofa, taką życzliwością i modlitwą, na jaką ja mogłem liczyć z Waszej strony.

Serdecznie zapraszam Was do Kornicy, mojej nowej parafii, gdzie będę posługiwał od dzisiaj.

Jeszcze raz dziękuję za wszystko i z serca błogosławię: W Imię Ojca + i Syna + i Ducha Świętego + Amen.

Wasz Ksiądz Łukasz


Copyright © 2024 Parafia św. Filipa Neri w Kąkolewnicy Rights Reserved.