foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl
Kontakt:

Parafia św. Filipa Neri

w Kąkolewnicy

Licznik odwiedzin

5393515
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
365
938
4047
5378670
29962
64554
5393515

Your IP: 100.28.0.143
2024-07-20 06:59

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania 2015/2016

Bierzmowanie jest sakramentem wtajemniczenia chrześcijańskiego, w którym ochrzczeni otrzymują pełnię Ducha Świętego, tak jak Apostołowie otrzymali Go w dzień Pięćdziesiątnicy. Bierzmowanie jest więc dopełnieniem łaski chrztu, daje jej wzrost i pogłębienie, ściślej jednoczy z Chrystusem dzięki Jego Duchowi, głębiej zakorzenia w synostwie Bożym, pomnaża dary Ducha Świętego otrzymane we chrzcie, udoskonala więź z Kościołem, udziela specjalnej mocy Ducha Świętego do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem (por. KKK nr 1303).

 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust. Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i niczego mi nie potrzeba", a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny i ślepy, i nagi. Radzę ci kupić u mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił, i białe szaty, abyś się oblókł, a nie ujawniła się haniebna twa nagość, i balsamu do namaszczenia twych oczu, byś widział. Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę. Bądź więc gorliwy i nawróć się! (Ap 3, 15-19)

 

 

Praktyki religijne dojrzałego chrześcijanina:

 

- Niedzielna Eucharystia

- comiesięczna spowiedź

- Udział w spotkaniach

- Aktywność na spotkaniach

- Udział w nabożeństwach różaniec (październik) roraty (Adwent) droga krzyżowa (Wielki Post) nabożeństwo majowe

- Sprawowanie i samodyscyplina

- Zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej (służba przy ołtarzu, pomoc w przygotowaniu liturgii i nabożeństw, grupy parafialne, udział w akcjach itp.)

- Udział w rekolekcjach adwentowych i wielkopostnych.

- Indywidualna rozmowa z katechetą.

- Udział w dziewięciodniowej nowennie (połączonej z próbami) bezpośrednio przygotowującej do uroczystości przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

- Osoby ochrzczone poza naszą parafią dostarczają metryki chrztu do końca października.

 

Aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami, zapraszamy młodzież do dołączenia do naszej fejsbukowej grupy ;) tutaj 

 

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie młodzieży do bierzmowania jest ks. Radosław Osipacz (tel 502441664 email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 


Copyright © 2024 Parafia św. Filipa Neri w Kąkolewnicy Rights Reserved.