+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Licznik odwiedzin

2848422
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
1
3215
10810
2825511
31270
51550
2848422

Your IP: 18.232.55.175
2020-01-19 00:03

Ogłoszenia duszpasterskie 12-01-2019r.

Święto Chrztu Pańskiego

1. Wydarzenie znad Jordanu, gdy Pan Jezus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela, a także gdy Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga: „Tyś Moim Synem w Tobie mam upodobanie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, przy której byliśmy ochrzczeni, aby podziękować za dar naszego chrztu oraz uświadomić sobie swoją odpowiedzialności za budowanie Kościoła na świecie oraz w naszej wspólnocie parafialnej.

3. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą prowadzi KRK Żakowola Radzyńska, zel. Danuta Matejek

4. W czwartek po Mszy św. o godz. 17:00 spotkanie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

5. Dziękujemy za życzliwość, gościnność i ofiarność podczas wizyty duszpasterskiej. Jeśli ktoś potrzebuje dłuższej wizyty, bądź był nieobecny podczas kolędy może indywidualnie zgłosić wizytę w zakrystii. Ustalimy dzień i godzinę. 

Dobiega końca wizyta duszpasterska w naszej parafii. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy wszystkim za bardzo życzliwe przyjęcie. Dziękujemy za zorganizowanie dowozu księży na kolędę. Dziękujemy również za to, że gospodarze poszczególnych rodzin wychodzili po księży zapraszając do swoich domów. Widać było zaangażowanie i zgranie mieszkańców w czasie kolędy. Podsumowując kolędę zauważamy, że prawie wszystkie rodziny przyjęły kapłana z Wizytą Duszpasterską. Dziękujemy za wszelkie dobro, którego bardzo wiele doświadczyliśmy podczas kolędy.

13 stycznia – poniedziałek: od godz. 9:00 ul. Południowa (od Pana Leszka Ziętka nr 322– 1 ksiądz

od godz. 9:00 ul. Południowa (od Ryszarda Rychlika nr 142) – 1 ksiądz

___________________________________

14 stycznia – wtorek: od godz. 9:00 ul. Południowa (od Pana Michała Soboty nr 138) – 1 ksiądz

od godz. 9:00 ul. Południowa (od Jacka Lepa nr 1) – 1 ksiądz

6. Państwo Wierzbiccy z ul. Północnej bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyszli z pomocą w nieszczęściu – jak wiemy spalił się im dach na oborze, inwentarz ocalał. W sposób szczególny podziękowania należą się strażakom, wszystkim służbom, sąsiadom, którzy pomagali.

Gdyby ktoś z parafian chciałby pomóc i np podarował belę siana dla krów – to w imieniu Państwa Wierzbickich - dziękujemy!

7. Polecamy Echo Katolickie: Przeczytamy m.in. Dlaczego Kościół zaleca chrzcić niemowlęta? O znaczeniu chrztu będącego bramą dla innych sakramentów ; O współczesnym rozumieniu kultura chrześcijańska oraz medialnych manipulacjach w kreowaniu rzeczywistości ; Fotorelacja z Orszaków Trzech Króli.

8. W Niedzielę Chrztu Pańskiego (12 stycznia 2020r.) rozpoczyna się w Naszej wspólnocie parafialnej peregrynacja figurki Dzieciątka Jezus wśród naszych Rodzin.

Rodzina, która wpisała się na listę (lista na stoliku przy szopce) odbiera figurkę z kościoła po Mszy o godz 7:00 i następnego dnia przynosi do kościoła tak, aby kolejna rodzina z listy mogła zanieść figurkę do siebie. 

Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej o błogosławiony czas misji ewangelizacyjnych.

9. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Helena Szymańska z ul. Południowej

+ Tadeusz Bednarczyk z Żakowoli Starej

Wieczny odpoczynek….