+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Dla uczniów - pomoc w pracy domowej: Ewangelia na Niedzielę

Licznik odwiedzin

2190768
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
103
1552
8915
2168606
34178
68998
2190768

Your IP: 3.84.186.122
2019-01-17 01:03

Login Form


 

Ogłoszenia duszpasterskie 13-01-2019r.

Święto Chrztu Pańskiego

1. Wydarzenie znad Jordanu, gdy Pan Jezus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela, a także gdy Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga: „Tyś Moim Synem w Tobie mam upodobanie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, przy której byliśmy ochrzczeni, aby podziękować za dar naszego chrztu oraz uświadomić sobie swoją odpowiedzialności za budowanie Kościoła na świecie oraz w naszej wspólnocie parafialnej.

3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym samym czasie, tę modlitwę, podejmują wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Zachęcamy do osobistej modlitwy w tej intencji. Niech będzie to naszym wkładem w dzieło ekumenizmu.

4.  W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii

5. Zapraszamy na spotkania:

  • Wtorek po Mszy o 17:00 Przyjaciele Oblubieńca
  • Czwartek godz. 18:00 Krąg Biblijny (sala parafialna)
  • Piątek godz. 18:00 Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

6. Dziękujemy za życzliwość, gościnność i ofiarność podczas wizyty duszpasterskiej. Jeśli ktoś potrzebuje dłuższej wizyty, bądź był nieobecny podczas kolędy może indywidualnie zgłosić wizytę w zakrystii. Ustalimy dzień i godzinę. 

Dobiega końca wizyta duszpasterska w naszej parafii. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy wszystkim za bardzo życzliwe przyjęcie. Dziękujemy za zorganizowanie dowozu księży na kolędę. Dziękujemy również za to, że gospodarze poszczególnych rodzin wychodzili po księży zapraszając do swoich domów. Widać było zaangażowanie i zgranie mieszkańców w czasie kolędy. Podsumowując kolędę zauważamy, że prawie wszystkie rodziny przyjęły kapłana z Wizytą Duszpasterską. Tylko bardzo nieliczne domy były zamknięte. W czasie kolędy zauważyliśmy, że wielu parafian doskonale orientuje się w sprawach parafii, co świadczy o zaangażowaniu w naszą wspólnotę. Potwierdziła się również prawda, że najwięcej do powiedzenia na temat naszej parafii mają Ci, którzy do kościoła nie chodzą i poza mieszkaniem na terenie parafii nic z nią wspólnego nie mają, ale wszystko wiedzą najlepiej. Dziękujemy za wszelkie dobro, którego bardzo wiele doświadczyliśmy podczas kolędy oraz za każdą cenną uwagę bądź pochwałę dotyczącą spraw duszpasterskich i prac gospodarczych.

14 stycznia – poniedziałek: od godz. 9:00 ul. Rudnik – 1 ksiądz (od Mariusz Jędruchniewicz)

                                            od godz. 9:00 ul. Rudnik – 1 ksiądz (od stacji paliw)

                                            od godz. 15:00 ul. ks. A. Kornilaka, Parkowa, – 1 ksiądz

                                            od godz. 15:00 ul. Sosnowa – 1 ksiądz

7. Na najbliższy tydzień Wszystkim Solenizantom i Jubilatom już dzisiaj składamy jak najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa.

8. Polecamy Echo katolickie. Warto przeczytać: O dialogu, O agresji, Czym jest ruch ekumeniczny? O szczepionkach przeciw grypie, oraz informacje z regionu… 

9. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na obchody wspomnienia błogosławionego Wincentego Lewoniuka i jego 12 Towarzyszy

Czcigodni Księża,
Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Diecezjanie!

            Już 14 stycznia br.  w naszej diecezji rozpoczynamy nowennę ku czci Błogosławionych Męczenników z Pratulina. Zachęcam do włączenia się w tę modlitwę, gromadząc się każdego wieczoru o godz. 19.15 w Sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie bądź łącząc się duchowo, dzięki transmisji w Katolickim Radiu Podlasie.

Główne uroczystości ku czci błogosławionego Wincentego Lewoniuka i jego 12 Towarzyszy, będziemy przeżywali w dniu 23 stycznia bieżącego roku w Pratulinie.
           Z tej racji zapraszam serdecznie do Pratulińskiego Sanktuarium, by tego dnia, wspólnie celebrować Eucharystię o godz. 12.00 pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Wszystkich kapłanów zapraszam do koncelebry. Spotkajmy się przy relikwiach Męczenników Podlaskich, by uwielbić Boga i uczyć się od nich miłości do Kościoła, mężnego wyznawania wiary oraz postępowania według jej zasad w codziennym życiu.

          Po Eucharystii odbędzie się poświęcenie Domu Pielgrzyma im. Jana i Dory Fedoruk w Pratulinie, który został wzniesiony staraniem wszystkich Diecezjan i fundatorów z Anglii. Dom Pielgrzyma ma służyć wszystkich pielgrzymom odwiedzającym Sanktuarium, jak i nam wszystkim, którzy biorąc udział w rekolekcjach i dniach skupienia, będziemy odnajdywali Boga na naszej podlaskiej ziemi. Niech Błogosławieni Męczennicy Podlascy wypraszają dla naszego Kościoła Siedleckiego potrzebne łaski.

Z pasterskim błogosławieństwem

Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI