+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Licznik odwiedzin

2537851
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
1598
3075
9852
2517921
32824
49261
2537851

Your IP: 35.153.73.72
2019-07-20 16:31

Ogłoszenia duszpasterskie 14-07-2019r.

XV Niedziela Zwykła, odpust MB Szkaplerznej

1. Czas urlopów i wakacji dla jednych jest okazją do wypoczynku, dla innych jest okresem wytężonej pracy. W tym czasie pamiętajmy, aby docenić wysiłek rolników i podziękować im za ciężką i wytężoną pracę nad zdobywaniem naszego chleba powszedniego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy ciężko pracują, gdy my mamy wakacje.

2. Dzisiejsza niedziela to dzień Uroczystości Odpustowej w naszej parafii – Odpust Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczysta Suma w Jurkach o godz. 12.00, której przewodniczył będzie o. Stanisław Deleżuch.

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Zachęcamy do zakładania tego dnia szkaplerza. Szkaplerz może poświęcić i założyć tylko kapłan.

4. Zbliża się wielkimi krokami Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Karty duchowego pielgrzyma są już wyłożone tradycyjnie na ołtarzach bocznych. Zachęcamy również do Duchowej Pielgrzymki, która przeznaczona jest dla osób, które w sposób duchowy chcą łączyć się z pielgrzymami na trasie.W czasie trwania pielgrzymki od 1 do 14 sierpnia planujemy codziennie w naszym kościele Apel Jasnogórski o godz. 20.30. Dziś w parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim spotkanie organizacyjno-informacyjne po Mszy św. o godz. 16:00 w Sali parafialnej przy ul. Łukowskiej

5. W najbliższą niedzielę (21.07) w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów mechanicznych podczas każdej Mszy świętej. Razem z MIVA Polska chcemy dziękować Bogu za bezpieczne podróże i  jako znak tej wdzięczności pragniemy ofiarować od każdego z nas 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Poświęcenie samochodów przy bramie kościoła. (podjeżdżamy od strony dzwonnicy)

6. Wójt Gminy Kąkolewnica przypomina, że dnia 16 lipca 2019 roku mija termin składania wniosków o oszacowanie szkód w uprawach w związku z wystąpieniem suszy.

7. Polecamy Echo Katolickie. Warto przeczytać: O inicjatywie wprowadzenia Samorządowej Karty Praw Rodzin, Jaki jest sens przyjmowania szkaplerza? O cudzie lubelskim, O boreliozie oraz informacje z regionu… 

8. 31 VIII - 01 IX na Jasnej Górze odbęda się Krajowe Dożynki  - ogólnopolska pielgrzymka rolników. Chętni na wyjazd jak co roku mogą już zgłaszać się do Pana Piotra Jezierskiego. Ks. Proboszcz wybiera się z delegacją z parafii. Warto już teraz pomyśleć o naszym parafialnym dziękczynieniu za plony. Może w ostatnią niedzielęsierpnia?

9. Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy przyczynili się swoją pracą do porzadków przy kaplicy w Jurkach

10. We wtorek o godz. 4:00 rano z palcu przy kościele wyjeżdża pielgrzymka chóru parafialnego po polskich sanktuariach

11. Naszym Parafianom i Gościom życzymy udanego świętowania odpustu