+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Dla uczniów - pomoc w pracy domowej: Ewangelia na Niedzielę

Licznik odwiedzin

2064028
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
902
1931
2833
2044502
40718
72258
2064028

Your IP: 54.147.152.6
2018-11-20 16:19

Login Form


 

Ogłoszenia duszpasterskie 18-11-2018

XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy 33. Niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że Rok Liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, czyli Paruzję, czyli koniec świata. Chrystus Pan przyjdzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła. Pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem na końcu czasów.

2. Dzisiaj wypada Światowy Dzień Ubogich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są dla najbardziej potrzebujących, którym pomaga Caritas. Przypominamy, że jeszcze przez tydzień możemy dołączyć do akcji Polak z sercem składając produkty spożywcze do pudełka w kaplicy bocznej.

3. W środę w liturgii przypada Wspomnienie Ofiarowania NMP. To wspomnienie ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych. Będziemy prosili również o powołania zakonne z naszej parafii.

4. W czwartek przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Dzisiaj Mszy św. o godz. 10:00 będziemy dziękowali Panu Bogu za dar słuchu muzycznego, jak również za posługę naszego Parafialnego Chóru oraz Scholi. Już dzisiaj dziękujemy im, na ręce Pana Organisty, za trud wkładany w przygotowanie oprawy muzycznej w naszej wspólnocie parafialnej. Jednocześnie zachęcamy aby ci, którzy mają słuch muzyczny zapisali się do naszego chóru a dzieci i młodzież do scholki. Wystarczy zgłosić się do Pana Organisty.

5. Ks. Biskup kieruje do nas słowo:

Drodzy Druhny, Druhowie i Księża Asystenci!
W Roku Jubileuszu 200 lat istnienia naszej Diecezji, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Synodu poświęconego młodzieży, który odbył się w październiku br. w Rzymie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej – reaktywowane przez biskupa Jana Mazura dnia 27 września 1993 roku – obchodzi rocznicę 25 lat istnienia.
Z tej racji zapraszam wszystkie osoby związane z naszym diecezjalnym KSM na uroczyste obchody Jubileuszu, które odbędą się w Siedlcach, w dniach 24 i 25 listopada 2018 r. W programie obchodów zaplanowano m. in. czas na ukazanie historii KSM oraz świadectwa
i wspomnienia z działalności Stowarzyszenia w naszej Diecezji, koncert zespołu GOOD GOD, Eucharystię w uroczystość Chrystusa Króla w katedrze siedleckiej, a po niej Galę Jubileuszową w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Licząc na przybycie i wspólne świętowanie Jubileuszu już dziś wyrażam moją wdzięczność za Waszą przynależność i zaangażowanie w działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Pamiętajcie, że jesteście nadzieją i szansą dla Kościoła, dla Polski i dla Waszych parafii. Niech Wasi Patroni: św. Stanisław Kostka
i bł. Karolina Kózkówna opiekują się Wami i wypraszają w codziennym życiu mocną wiarę, dar mądrości i męstwa.
Z pasterskim błogosławieństwem

BISKUP SIEDLECKI

6. Dokładnie 21 listopada Ks. Proboszcz obchodzi swoje imieniny, ale już dzisiaj składamy serdeczne życzenia.

Bł. Janusz z Uppsali żył w XIII wieku, był dominikaninem, ewangelizował Szwecję, budując tam klasztory i pozyskując braci. Nawracał ludzi na chrześcijaństwo i budował kościoły. Doszedł do godności biskupa, a następnie prymasa Szwecji. Zmarł w opinii świętości i zaraz po śmierci rozwinął się jego kult. W ikonografii przedstawiany jest w habicie dominikańskim, czasami w towarzystwie św. Jacka lub jako biskup w mitrze i z pastorałem.

Plurimos Annos w Posłudze duszpasterskiej.

7. spotkania w tym tygodniu:

Wtorek po Mszy o 17:00 Przyjaciele Oblubieńca

Niedziela; po sumie spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii

8. Dziękujemy młodzieży, wychowawcom, nauczycielom, Dyrekcji Szkół za przygotowanie Uroczystości Jubileuszowych 100 lat Odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz dziękujemy za wieczornice patriotyczne.

9. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania razem z rodzicami, opiekunami do wzięcia udziału w Spotkaniu Rejonowym Młodzieży połączonym z peregrynacją relikwii św. Stanisława Kostki, które odbędzie się w piątek 30 listopada o godz. 17:00 w parafii MB nieustającej w Radzyniu Podlaskim. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich tych, którym zależy na młodzieży, a więc również rodziców i dziadków. Chcemy by było to spotkanie międzypokoleniowe. Wyjazd jest indywidualny.

10. Jutro o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji ++ kapłanów posługujących w parafiach dekanatu międzyrzeckiego

11. Informacje na temat badania wzroku są dostępne w gablocie ogłoszeniowej.

12. Na najbliższy tydzień Wszystkim Solenizantom i Jubilatom już dzisiaj składamy jak najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa.

13. Polecamy Echo katolickie. Warto przeczytać: Jakie są najczęstsze stereotypy dotyczące biedy? Czy śmierć może być dobra? Jak leczy się odrę, O faktach i mitach na temat szczepienia dzieci oraz informacje z regionu…

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

Śp. Bożena Leszczuk z Żakowoli Radzyńskiej

Śp. Zdzisław Kowalczyk z ul. Wierzbowej

Śp. Leokadia Matejek z Żakowoli Starej.

Wieczny odpoczynek….