+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Dla uczniów - pomoc w pracy domowej: Ewangelia na Niedzielę

Licznik odwiedzin

1600896
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
7233
2163
37687
1547797
67501
64742
1600896

Your IP: 23.20.165.182
2018-04-23 23:15

Login Form

Ogłoszenia duszpasterskie 22-04-2018

Niedziela Dobrego Pasterza

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywamy ją w całym Kościele Powszechnym jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna ona również Tydzień Modlitw o Powołania. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną!”. Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie jeśli syn, czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Dzisiaj modlimy się o powołania do służby w kościele i wspieramy nasze Wyższe Seminarium Duchowne naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę.

2. Jutro w Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Polski, modlimy się za naszą Ojczyznę

3. W środę wypada Święto św. Marka Ewangelisty. W polskiej tradycji jest to dzień rozpoczęcia modlitw o urodzaje. Również w środę kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania mają egzamin kurialny o godz. 15:00 I grupa gimnazjalna, a o godz. 16:00 starsi. Pamiętajmy w modlitwach o naszej młodzieży.

4. Spotkania w tym tygodniu:

 • We wtorek po Mszy o godz. 18:00 spotkanie Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca
 • W czwartek o godz. 18:00 Krąg Biblijny
 • W niedzielę po sumie spotkanie dzieci, które obchodzą Rocznicę Komunii, razem z rodzicami

5. Przed nami szczególne 2 miesiące wielkich wydarzeń duszpasterskich. Będziemy mieć okazję uczestniczyć w wielu spotkaniach. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU. W miarę możliwości będziemy organizować transport dla wszystkich chętnych pielgrzymów.

 • 29 kwietnia w przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 15:00 wszystkie małżeństwa na konferencję połączoną z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Tematem konferencji będzie: Trwałość małżeństwa. Spotkanie poprowadzi ks. Robert Steszuk. 
 • Dnia 28 kwietnia 2018 r. z parafii św. Anny w Radzyniu Podlaskim organizowany jest wyjazd autokarowy do Niepokalanowa na I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Grup i Wspólnot modlących się za Kapłanów.

          Wyjazd z parkingu obok starego cmentarza godz. 5.00. Powrót późnym wieczorem. Koszt     
           50 zł. Kontakt 504 826 645 Anna Bobruk 

 • Wyjazd na spotkanie młodych LEDNICA 2000,  2 czerwca, zapisy na spotkaniach KSM
 • Rodzina Drogą Kościoła” - pod takim hasłem 13 maja w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie w diecezji siedleckiej odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Centralnym punktem spotkania w Parczewie będzie Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, podczas której pary odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Wcześniej zebrani wysłuchają konferencji ks. Marka Dziewieckiego pt. „Katolickie wychowanie czyli kochać i wymagać”, natomiast wystąpienie pod hasłem „Droga do szczęścia” poprowadzi aktorka Dominika Figurska. Doroczne spotkanie rodzin w Parczewie zakończy wspólna agapa. Do udziału w Diecezjalnym Dniu Rodziny zachęca ks. kan. Jacek Sereda – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin.
 • Zarząd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej zaprasza na Diecezjalny Dzień Wspólnoty KSMu. Odbędzie się on 19 maja 2018r. w budynku Duszpasterstwa Akademickiego przy ulicy Brzeskiej 37. Rejestrację rozpoczynamy od godziny 14.30. W tym dniu będzie miała miejsce uroczysta peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. Relikwie znajdują się w specjalnie zrobionym, oryginalnym relikwiarzu przedstawiającym osobę św. Stanisława Kostki. Szczegóły na spotkaniach KSM. ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ
 • Od 6 do 9 czerwca będziemy przeżywać Uroczystości Jubileuszowe 200 lat istnienia naszej diecezji. Zorganizujemy pielgrzymki na te wydarzenia do Janowa Podlaskiego oraz do Siedlec na Centralne uroczystości jubileuszowe.

Informujemy teraz po to, aby zaplanować wcześniej pewne swoje sprawy i w miarę możliwości uczestniczyć w tych Uroczystościach. Już można się zgłaszać, aby zarezerwować autokary.

 • Jerycho Młodych w Pratulinie odbędzie się 15 i 16 czerwca, natomiast Koczowisko ministranckie 23 czerwca

6. Polecamy Echo katolickie. Warto przeczytać: Jak rozpoznać powołanie do kapłaństwa, czy zakonu? Czy w Kościele są rozwody? O Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości,  oraz informacje z regionu.

7. Na najbliższy tydzień Wszystkim Solenizantom i Jubilatom już dzisiaj składamy jak najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa. Pan Jerzy nasz kościelny należy do grona solenizantów bieżącego tygodnia.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

 • Robert Marcin Tryc, kawaler, zamieszkały w Żakowoli Radzyńskiej par. tutejszej i Agnieszka Brygoła, panna zamieszkała przy ul. Jagiellończyka par. pw. MB Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, zapowiedź III.
 • Bartosz Kamiński, kawaler, zamieszkały przy ul. Wyszyńskiego par. pw. Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim i Joanna Nast, panna zamieszkała przy ul. Rudnik par. tutejszej, zapowiedź II.
 • Konrad Lecyk, kawaler, zamieszkały przy ul. Północnej par. tutejszej i Katarzyna Wójcik, panna, zamieszkała w Przychodach par. pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim, zapowiedź II.
 • Janusz Kazimierz Mazurek, kawaler, zamieszkały w Lipniakach par. tutejszej i Martyna Ładniak, panna, zamieszkała par. pw. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej, zapowiedź II.

Kto by znał przeszkody do zawarcia tego małżeństwa niech powiadomi duszpasterzy tutejszej parafii.

9. Powstał pomysł, aby z okazji 100-lecia naszej parafii w przyszłym roku zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Są dwie wersje: 8 – dniowa ok 4 tyś. zł. i 15 dniowa – za 1500$ czyli ok 5000zł. Gdyby byli chętni z parafii bądź ktoś z rodziny czy znajomych to prosimy o informację.

10. wpłynęły ofiary na renowację obrazu MB Różańcowej: bezimienna z Kąkolewnicy 200zł, oraz od gości weselnych 234zł.

11. Od maja w ramach duchowego przygotowania do Jubileuszu naszej parafii w I czwartki miesiąca program będzie następujący:

Od godz. 16:30 wystawienie i adoracja w ciszy

O godz. 17:00 poszczególne grupy będą przygotowywać adorację wspólnotową (pół godziny)

O 17:45 modlitwy I czwartkowe i godz. 18:00 Msza św. Jest to na razie propozycja na najbliższy czas.

12. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 na salce. Wszyscy zainteresowani działalnością charytatywną w naszej parafii również są zaproszeni na to spotkanie.