+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Licznik odwiedzin

2693253
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
112
1207
6540
2675344
29684
56425
2693253

Your IP: 3.85.245.126
2019-10-18 02:10

Ogłoszenia duszpasterskie 13-10-2019r.

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Ofiary na ten cel możemy złożyć przed kościołem do specjalnych skarbonek – Dzieła Nowego Tysiąclecia na wsparcie ubogich dzieci i młodzieży.

2. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Warto sobie przypomnieć tych, którzy odeszli z tego świata z naszych rodzin i wypisać ich na kartkach wypominkowych. Pamiętajmy też o tym, że rodziną księdza jest parafia i dopisujmy naszych zmarłych duszpasterzy do naszych rodzin. Kartki czytelnie wypełnione składamy w zakrystii lub w kancelarii u księdza. Kartki wypominkowe wyłożone są już na ołtarzach bocznych oraz pod chórem na stoliku. Prosimy o wypisywanie imion bez odmiany (Zdzisław, Adam, Karolina, Janina, Beata…)

3. W tym tygodniu prosimy o prowadzenie różańca w następującym porządku:

Poniedziałek – KRK ul. Południowa zel. Stanisława Głowniak

wtorek – Przyjaciele Oblubieńca

środa – Harcerze

czwartek - Schola

piątek – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

sobota – kl. Va

niedziela – KRK ul. Rudnik zel. Barbara Matysiewicz

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace będą przeznaczone na misje.

5. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju.

6. Polecamy Echo Katolickie. Warto przeczytać: Artykuł na temat procesu beatyfikacyjnego Kardynała Stefana Wyszyńskiego; Objawienia Maryjne – co je łączy i dlaczego Kościół z tak wielką ostrożnością do nich podchodzi?; Artykuł : 500+ od 1 października przysługuje także emerytom i rencistom, jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać świadczenie i jak się o nie ubiegać?

7. Na najbliższy tydzień Wszystkim Solenizantom i Jubilatom już dzisiaj składamy jak najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa.

8. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą prowadzi KRK przy Kościele zel. Barbara Komoń

9. Na renowację obrazu św. Józefa goście weselni z wczorajszego ślubu ofiarowali:

10. Młodzież z KSM rozprowadza przed kościołem flagi narodowe, maryjne i papieskie w cenie 15zł. Warto się w nie zaopatrzyć dekorując nie tylko swoje domy, ale także krzyże i kapliczki. Pamiętajmy o Misjach Ewangelizacyjnych, które będą w naszej parafii w pierwszym tygodniu czerwca.

11. Dzisiaj ofiary na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.