+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Licznik odwiedzin

2775654
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
996
2065
8772
2757278
10052
49739
2775654

Your IP: 100.26.176.182
2019-12-07 12:31

Ogłoszenia duszpasterskie 01-12-2019r.

I Niedziela Adwentu

1.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski pt. EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE. Kościół zaprasza nas dzisiaj do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii przez cały rok.

2. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Adwent dzieli się na dwie części: pierwsza – do 16 grudnia, będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów, druga – ma służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. W tym czasie, ze szczególną uwagą, wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego czuwania. W każdą środę i sobotę o godz. 6.30 zapraszamy, koniecznie z lampionami, na RORATY. W blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie również podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw czy alkoholu.

3. W Adwencie wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieci. Pamiątką złożonej ofiary jest świeca. Ofiara 10, 15 i 20 zł. Świece są dostępne przed kościołem u wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas.

4. KSM Zachęca wszystkich parafian do zakupu kartek świątecznych z wizerunkiem Świętej Rodziny. Jest to akcja, która ma na celu podtrzymanie, zanikającej w dobie Internetu i telefonów komórkowych tradycji wysyłania listów i pocztówek. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii chce także propagować kartki świąteczne, na których widnieje Dzieciątko Jezus wraz z Maryją i Józefem, a nie choinka, czy „Amerykański Mikołaj”. Kartki dostępne u młodzieży przed kościołem.

5. W piątek, 6 grudnia, w liturgii wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę w Kościele zyskał dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas do szerokiego otwarcia oczu i serca na dzieci, o których bliscy zapomnieli. Zachęcamy do modlitwy za dzieci przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. Obdarowanym prezentami przypominamy o konieczności podziękowania za prezenty oraz o modlitwie w intencji tych, którzy nas obdarowali.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msza z nabożeństwem w Czwartek o godz. 17:00 natomiast w piątek o godz. 7:00 i 17:00 natomiast w sobotę o godz. 6:30 i 17:00.

7. GOK w Kąkolewnicy zaprasza do obejrzenia wystawy prac rękodzieła ludowego twórców z powiatu radzyńskiego i bialskiego. Wystawę można oglądać od jutra do czwartku w godz. od 8:00 do 20:00.

8. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone są na ogrzewanie kościoła

9. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie.

10. Przyjmujemy w zakrystii zgłoszenia do chorych. Chcemy odwiedzić chorych w przyszłą niedzielę od godz. 14:00. Tradycyjnie 2 trasy, prosimy o zorganizowanie transportu.

11. W przyszłą niedzielę po sumie konferencja Ascetyczna dla Zelatorów Kół Żywego Różańca.

12. Za 2 tygodnie 15 grudnia po sumie spotkanie w grupach kandydatów do bierzmowania razem z animatorami. Ewentualne zmianki prosimy przeprowadzić w domu, ponieważ również sala parafialna będzie zajęta. Rodzice kandydatów dzisiaj po każdej Mszy św. proszeni są o odebranie z zakrystii listu z aktualnymi zagadnieniami.

13. W najbliższy piątek i w sobotę możemy się włączyć do ogólnopolskiej zbiórki żywności TAK, POMAGAM! w sklepach na terenie naszej parafii będą oznaczone miejsca plakatem gdzie złożyć można produkty długoterminowe. Dary zostaną przekazane do siedleckiej Caritas.

14. Gdyby ktoś chciał podarować choinki do dekoracji kościoła na święta to prosimy o informację.

15. Polecamy Echo Katolickie: Adwent z Prymasem Tysiąclecia ; Przegrywamy często bo się za mało modlimy, albo robimy to bez wiary ; O sile modlitwy zdolnej poruszyć świat, która powinna towarzyszyć każdej pracy i zaangażowaniu ;Dlaczego losy Kościoła zależą od uczestnictwa wiernych w Eucharystii i jakie są założenia programu duszpasterskiego Eucharystia daje życie ; Jak sobie radzić z agresją jako problemem wychowawczym?

16. Na najbliższy tydzień Wszystkim Solenizantom i Jubilatom już dzisiaj składamy jak najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa.

17. W przyszłą niedzielę różaniec przed sumą prowadzi KRK ul. Lubelska zel. Zofia Łączyńska

18. W tym tygodniu Pan Organista będzie nosił opłatki na stół wigilijny według następującego porządku od godz. 9:00

Poniedziałek: Zosinowo i Miłolas

Wtorek: Jurki

Środa: Lipniaki

Czwartek: Żakowola Poprzeczna

Piątek: Żakowola Stara

Sobota Żakowola Radzyńska

19. Poszukujemy kandydatów na stanowisko kościelnego w naszej parafii.