+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Licznik odwiedzin

3078906
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
136
1152
3450
3065395
3450
53448
3078906

Your IP: 18.204.227.117
2020-06-03 07:23

Ogłoszenia duszpasterskie 31-05-2020r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. W całym Kościele Powszechnym obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po 50-ciu dniach od Zmartwychwstania, na zgromadzonych Apostołów w wieczerniku, zstępuje Duch Święty, umacniając ich tym samym do głoszenia Ewangelii wszystkim narodom, ludom i językom. 

2. Niedziela dzisiejsza kończy Okres Wielkanocny, świeca paschalna od jutra zajmie miejsce przy chrzcielnicy. Dzisiaj kończy się również możliwość wypełnienia przykazania kościelnego “komunię świętą w okresie wielkanocnym przyjmować”. Jeżeli ktoś nie był u spowiedzi wielkanocnej, to dzisiaj ma ostatnią szansę by nie mieć grzechu zaniedbania spowiedzi wielkanocnej.

3. Od 30 maja przestał obowiązywać limit wiernych w kościołach. Od 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby bez limitu uczestników, ale z zachowaniem odpowiedniej odległości. Zniesienie obostrzeń obejmuje kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego.

4. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia. Msze św. w naszym kościele o godz. 8:30, 10:00 i 18:00. Niedziela i poniedziałek tradycyjnie noszą nazwę Zielonych Świąt.

5. Bóg zapłać za ofiarę na renowację obrazu św. Józefa – goście weselni z wczorajszego ślubu 189zł

6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Jutro święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego. Zapraszamy o godz. 11:00 do obejrzenia transmisji w telewizji TRWAM oraz w Katolickim Radiu Podlasia.

8. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane o godz. 17:30 a w niedziele o 17:00.

9. Poświęcenie pól, dzisiaj o 14:00 w Jurkach i 17:00 Msza w intencji mieszkańców Osiedla, procesja po Mszy wokół kościoła.

We wtorek o godz. 18:00 w intencji mieszkańców ul. Różanej, Parkowej, ks. Al. Kornilaka, Lipowej, Świerkowej, Długiej, Sosnowej, Wierzbowej, Cisowej, Cyprysowej

W przyszłą niedzielę o 14:00 Lipniaki – przy remizie.

10. Katecheza dla rodziców i chrzestnych odbędzie się za 2 tygodnie 13 czerwca po Mszy wieczorowej i Fatimskim nabożeństwie o godz. 19:00 oraz w niedzielę po sumie 14 czerwca na salce

11. Spotkania w tym tygodniu:

- poniedziałek godz. 16:30 katecheza dla dzieci I komunijnych, gr. II po Mszy

- poniedziałek po Mszy o 18:00 Krąg Biblijny – salka

- środa godz. 16:30 katecheza dla dzieci I komunijnych, gr. II po Mszy

- środa po Mszy wieczorowej – chór parafialny

- czwartek po Mszy wieczorowej zbiórka ministrantów i kandydatów – prosimy rodziców o przywiezienie dzieci.

- piątek po Mszy wieczorowej Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

- sobota godz. 10:00 Schola - salka

- niedziela po sumie – zaległy egzamin poprawkowy dla kandydatów do bierzmowania - salka

12. Polecamy Echo Katolickie, artykuły o nowym biskupie pomocniczym, materiały formacyjne dla Kółek Różańcowych i Dobre Nowiny, nowy numer.

13. Spotkanie organizacyjne w sprawie rocznicy I Komunii dzisiaj po Mszy wieczorowej.

14. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota, niedziela miesiąca i procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Okazja do spowiedzi codziennie.

15. Na najbliższy tydzień Wszystkim Solenizantom i Jubilatom już dzisiaj składamy jak najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa.

16. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budujących się kościołów w diecezji.

17. Zarządzenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY w związku ze złagodzeniem obostrzeń epidemicznych

W związku z wydaniem i opublikowaniem w dniu 29 maja br. w Dzienniku Ustaw RP pod pozycją 964 nowego Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, którego postanowienia wchodzą w życie z dniem 30 maja br., niniejszym zarządzam co następuje:

1. W związku ze zniesieniem limitu osób w kościołach i konieczności zachowania dystansu między wiernymi, w łączności z biskupami diecezjalnymi, z dniem 1 czerwca br. odwołuję udzieloną 12 marca br. dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Zachęcam więc do powrotu do kościołów parafialnych.

2. Dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. zostaje utrzymana jedynie dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz dla tych, które czują nasilony lęk i obawę przed możliwością zarażenia się. Jednocześnie zobowiązuję osoby korzystające z tej dyspensy do trwania na osobistej modlitwie oraz duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, poprzez transmisje Mszy św. w radiu, telewizji lub Internecie.

3.      Zostaje w pełni przywrócona możliwość sprawowania Mszy św. z udziałem wiernych
w kaplicach parafialnych i zakonnych.

4.      Zgodnie z wytycznymi zawartymi w nowym Rozporządzeniu (§ 15 ust. 8) podczas zgromadzeń w budynkach i innych obiektach kultu religijnego uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny. W przypadku gdy to zgromadzenie odbywa się na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 2 metry od siebie lub mają obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.

5. Zachęcam wszystkich, którzy nie skorzystali jeszcze w okresie paschalnym z sakramentu pokuty i nie przyjęli Komunii św. wielkanocnej, aby uczynili to do uroczystości Trójcy Świętej tj. do 7 czerwca br. Proszę duszpasterzy, aby zatroszczyli się w najbliższych dniach
o zorganizowanie dodatkowych dyżurów spowiedniczych.

6. Nowe przepisy pozwalają – przy zachowaniu przepisów sanitarnych - na przywrócenie w parafiach spotkań formacyjno-duszpasterskich wspólnot, ruchów, stowarzyszeń i grup modlitewnych, a także organizowania katechez chrzcielnych i przedmałżeńskich.

7. Przywrócona możliwość organizowania zgromadzeń publicznych (do 150 osób) pozwala na zorganizowanie procesji Bożego Ciała, chociaż w zredukowanej formie. W związku z tym proszę Księży Proboszczów, aby kierując się roztropnością zorganizowali na terenie przykościelnym procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy, z zachowaniem aktualnie obowiązujących przepisów.

8. Zachęcam do trwania na modlitwie w intencji osób chorych, tych którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych. Proszę, aby te intencje przez cały najbliższy miesiąc polecać Najświętszemu Sercu Panu Jezusa podczas nabożeństw czerwcowych oraz poprzez śpiew Suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny, Święty a nieśmiertelny…” na zakończenie każdej Mszy św.

         Dziękując Panu Bogu za dotychczasową opiekę, wzbudzajmy w sobie postawę jeszcze większego zaufania Bożej Opatrzności, a także ducha pokuty i nawrócenia. Niech ten czas trudnego doświadczenia, jaki przeżywamy, zbliży nas jeszcze bardziej do Boga, umacniając wiarę i pogłębiając relacje międzyludzkie.

Z pasterskim błogosławieństwem BISKUP SIEDLECKI

18. Boże Ciało, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w czwartek 11 czerwca:

Prosimy o symboliczne przygotowanie ołtarzy przy kościele. Tego dnia Msze św. o godz. 8:30, 10:00 – to główna Msza św., bezpośrednio po niej wyruszy procesja, po południu Msza św. o godz. 17:00. 

Prosimy o przygotowanie symbolicznych Ołtarzyprzy Krzyżach Misyjnych (stolik, biały obrus, świeca)

stacja I: Nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół

stacja II: Pracownicy Urzędu Gminy

stacja III: Pracownicy GS-u i sklepów

stacja IV: Chór parafialny