Your IP: 3.85.245.126
2019-10-18 01:55

W piątek jest 13 dzień września i z tej racji o godz. 18:00 rozpocznie się przedostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z Mszą świętą i procesją różańcową wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i starszych, do tej wspólnej, jakże pięknej i ważnej modlitwy Maryjnej.

Nabożeństwa fatimskie są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie się i słowa w Fatimie wypowiedziane do trojga młodych wizjonerów w 1917 roku w Portugalii. 13 maja 1917 r. Cudowna Pani powiedziała dzieciom: "Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata". Podczas drugiego objawienia, 13 czerwca, Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. Łucji powiedziała, że Pan Jezus pragnie posłużyć się jej osobą, by Maryja była więcej znana i kochana, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Dusze, które ofiarują się Niepokalanemu Sercu Maryi, otrzymają ratunek, a Bóg obdarzy je szczególną łaską. Trzecie objawienie z 13 lipca przedstawiało wizję piekła i prośbę odmawiania Różańca. Następnego objawienia 13 sierpnia nie było z powodu aresztowania dzieci. Piąte objawienie 13 września było ponowieniem prośby o odmawianie Różańca. Ostatnie, szóste objawienie dokonało się 13 października. Mimo deszczu i zimna w dolinie zgromadziło się 70 tys. ludzi oczekujących na cud. Cudem słońca Matka Boża potwierdziła prawdziwość swoich objawień. Podczas tego objawienia powiedziała: "Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy". W drugim objawieniu fatimskim 13 czerwca 1917 r. Matka Boża powiedziała do Łucji: „Tym którzy przyjmą to nabożeństwo obiecuję ratunek”. Zapewniła również: „Ucieczką twoją i drogą ,która doprowadzi cię do nieba będzie Moje Niepokalane Serce’’. Te obietnice nie przeminęły i nie przemijają. To jest apel skierowany do każdego z nas i dzisiaj Matka Boża mówi do mnie i do Ciebie : ,,Przyszłam upomnieć ludzi aby odmienili swoje życie…. Pokutujcie i nawracajcie się. Módlcie się , módlcie się wiele. Odmawiajcie codziennie różaniec. Czyńcie ofiary za grzeszników. Pomóżcie zwyciężyć Memu Niepokalanemu Sercu".