+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

foto1

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witamy serdecznie na oficjalnej stronie parafii w Kąkolewnicy.

foto1

Naszym patronem jest św. Filip Neri

foto1

.

foto1

.

foto1

.

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Licznik odwiedzin

2592816
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
287
751
7694
2573534
35485
52304
2592816

Your IP: 34.236.190.216
2019-08-24 08:43

ZIARNO SŁOWA DLA MAŁŻONKÓW

14.04.2019 r.  Niedziela Palmowa

Fragment Ewangelii (Łk 39, 39-46)

„Potem wyszedł i udał się, według zwyczaju, na Górę Oliwną; towarzyszyli Mu także uczniowie. Gdy przyszedł na miejsce, rzekł do nich: Módlcie się, abyście nie ulegli pokusie. A sam oddalił się od nich na odległość około rzutu kamieniem, padł na kolana i modlił się tymi słowami: Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich. Wszakże nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie! Wtedy ukazał Mu się anioł z nieba i pokrzepiał Go. Pogrążony w udręce, jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię. Gdy wstał od modlitwy i przyszedł do uczniów, zastał ich śpiących ze smutku. Rzekł do nich: Czemu śpicie? Wstańcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie”.

ZANIM ROZPOCZNIESZ

BÓG PRZEZ TO ZIARNO SŁOWA DLA MAŁŻONKÓW

ZAPRASZA CIĘ DO REFLEKSJI. WSŁUCHAJ SIĘ W TEN GŁOS

I WYKONAJ WIELKOPOSTNĄ PRACĘ DLA SIEBIE I TWOJEGO MAŁŻEŃSTWA.

Żono! Mężu!

Ogród Oliwny, a właściwie tłocznia oliwek, nasuwa wiele skojarzeń z wizją miażdżenia owoców, aby mogły dać namaszczającą oliwę.

Uczniowie ze smutku uciekli w sen ze świadomością przegranej, odtrącenia przez ludzi, utraty Jezusa, wizji krzyża.

Podobnie czynimy, gdy dopada nas smutek, cierpienie, zmartwienie, lęk, udręka, nieznośna sytuacja, strata, niezadowolenie z siebie i życia, samotność, nuda istnienia, bezsens, wreszcie nieuchronność choroby czy nawet śmierci.

Jezus nie chce, żebyśmy przed tym wszystkim uciekali, tylko z mocą modlitwy przeczekali, przecierpieli, albo przetrwali. Jeśli uciekamy przed smutkiem, magazynujemy go i w końcu on wybuchnie rozpaczą. Po palmowych wiwatach, przychodzi smutek oliwny i nie jest dobrze przestać go doznawać. Ciągle pytamy siebie ale i współmałżonka co to znaczy kochać tak naprawdę? Jezus pokazuje jak kocha czynem, nie słowem, w Ogrójcu, podczas drogi krzyżowej i na Kalwarii. Oddał się całkowicie jako ofiara za grzechy ludzkie. Krzyż Chrystusa szepcze do nas cicho, że nie zawsze musimy odnosić zwycięstwa, nie możemy oczekiwać, by każda droga była palmowa, bo są i oliwne. Jeśli pytasz o swoją miłość popatrz na krzyż. Czy kochasz tak jak On?

ZADANIE MAŁŻEŃSKIE

  • Pomyśl, na czym będzie skupiał się Wielki Tydzień w Twojej Rodzinie? Postaraj się, by przygotowania od strony zewnętrznej nie przysłoniły prawdziwego wymiaru wydarzeń tego tygodnia.
  • Czy w tegorocznym Wielkim Poście udało Ci się zrealizować postanowienie wielkopostne?
  • Zaplanuj udział w Triduum Paschalnym.