Your IP: 18.208.211.150

ZIARNO SŁOWA DLA MAŁŻONKÓW

10.03.2019  I Niedziela Wielkiego Postu

EWANGELIA (Łk 4, 1-13)

Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu, a wiedziony był przez Ducha na pustyni czterdzieści dni, i był kuszony przez diabła. Nic przez owe dni nie jadł, a po ich upływie poczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł: „Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby stał się chlebem”. Odpowiedział mu Jezus: „Napisane jest: „Nie samym chlebem żyje człowiek”. Wówczas powiódł Go diabeł w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł do Niego: „Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je dać, komu zechcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje”. Lecz Jezus mu odrzekł: „Napisane jest: „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”. Zawiódł Go też do Jerozolimy, postawił na szczycie narożnika świątyni i rzekł do Niego: „Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się stąd w dół. Jest bowiem napisane: „Aniołom swoim da rozkaz co do ciebie, żeby cię strzegli, i na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień”. Lecz Jezus mu odparł: „Powiedziano: „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”. Gdy diabeł dopełnił całego kuszenia, odstąpił od Niego do czasu.

ZANIM ROZPOCZNIESZ

BÓG PRZEZ TO ZIARNO SŁOWA DLA MAŁŻONKÓW ZAPRASZA CIĘ DO REFLEKSJI. WSŁUCHAJ SIĘ W TEN GŁOS I WYKONAJ WIELKOPOSTNĄ PRACĘ DLA SIEBIE I TWOJEGO MAŁŻEŃSTWA.

Żono! Mężu! Kolejny Wielki Post w Twoim życiu.

W pierwszą niedzielę idziemy z Jezusem na pustynię, by zobaczyć jak On walczy z pokusami demona. Każdy z nas codziennie jest poddawany wielorakim pokusom, których celem jest odciągnięcia od Boga, od spraw świętych. Jeśli wygrasz to doświadczenie, przejdziesz na wyższy poziom; jeżeli przegrasz, zostaniesz na tym samym albo jeszcze niżej. Ludzie jeśli nie zwyciężają pokus ale im ulegają – nie dojrzewają. Zwycięstwo w próbie jest gwarantem, że człowiek dojrzewa. To, co uderza w tym opisie, to fakt, że diabeł atakuje najbardziej czułe sfery Jezusa. Takiemu kuszeniu poddawani jesteśmy i my. Trzy kuszenia: wystarczy mieć tylko chleb powszedni, bogactwo i władzę. Te dobre pragnienia mogą stać się bożkami, którym człowiek poświęci swoje życie stając się egoistą.

ZADANIE MAŁŻEŃSKIE

• Czy wiesz co jest Twoją największą wadą, grzechem? Co z tym robisz?
  • Pomyśl o sprawdzonych środkach walki z pokusami: modlitwa – post – jałmużna.
  • Czego brakuje nam teraz w naszym małżeństwie i rodzinie?
  • Zapytaj współmałżonka: co możemy w Wielkim Poście zrobić dla naszego małżeństwa?
  • Uczyń postanowienie wielkopostne.
  • Zaplanuj udział w drodze krzyżowej.