+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

foto1

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witamy serdecznie na oficjalnej stronie parafii w Kąkolewnicy.

foto1

Naszym patronem jest św. Filip Neri

foto1

.

foto1

.

foto1

.

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Dla uczniów - pomoc w pracy domowej: Ewangelia na Niedzielę

Licznik odwiedzin

2190691
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
26
1552
8838
2168606
34101
68998
2190691

Your IP: 3.84.186.122
2019-01-17 00:08

Login Form

Wizyta duszpasterska, zwana kolędą, ma na celu udzielenie bło­go­sła­wień­stwa rodzinie i mie­szka­niu na cały rok, jest także wyrazem więzi parafian z duszpasterzami. Postarajmy się, aby na kolędzie byli – w miarę możliwości – wszyscy domownicy.

"Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje" - powiedział Chrystus do Apostołów. Polecił im również: "gdy do jakiegoś domu wejdziecie, powiedzcie najpierw Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was".

Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem wyznania wiary. Jednocześnie świadczy o żywej więzi rodziny z Kościołem parafialnym. Kolęda ma charakter obrzędowo-liturgiczny. Stół nakrywamy obrusem, ustawiamy na nim krzyż, świece, święconą wodę i kropidło. Wskazane jest, aby na stole było Pismo Święte. Cała rodzina oczekuje na przyjście kapłana. Nie ma sensu chodzenie po kolędzie, kiedy mieszkanie jest puste, ale drzwi otworzy "do poświęcenia" sąsiadka.

Rodziny, które nie mogą przyjąć Kolędy w wyznaczonym czasie, proszone są o zgłoszenie tego faktu do ks. Proboszcza i ustalenie innego terminu.

Przedstawiamy projekt kolędy, który może ulec korekcie w zależności od okoliczności takich jak: pogrzeb, choroba czy inne niespodziewane zdarzenie. Każdego tygodnia będzie podawany zweryfikowany plan.

31 grudnia – poniedziałek: od godz. 9:00 Lipniaki – 2 księży

                                            ok godz. 14:00 Miłolas (w drodze powrotnej z Lipniak)

2 stycznia – środa: od godz. 9:00 ul. Południowa (Leszek Ziętek do Antoni Mazur) - 1 ksiądz

                              od godz. 15:30 ul. Różana - 1 ksiądz

3 stycznia – czwartek: ul. Południowa (Kazimierz Ładny do Wacław Rosiński) - 1 ksiądz

                              od 15:30 ul. Świerkowa 1 ksiądz

4 stycznia – piątek: od godz. 9:00 ul. Północna - 2 księży

5 stycznia – sobota: od godz. 9:00 Jurki - 1 ksiądz, Zosinowo - 1 ksiądz