2092383

Your IP: 54.84.236.168
2018-12-17 10:45

Przez cnotę naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów!

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest statutowym świętem patronalnym KSM, stąd co roku właśnie tego dnia ma miejsce przyjęcie nowych członków.
Przyrzeczenie ma za zadanie utożsamić w pełni ze Stowarzyszeniem, przyjąć jego ideę za swoją, by wiernie i wytrwale „służyć Bogu i Ojczyźnie” – w myśl KSM-owskiego zawołania. Poprzez złożenie przyrzeczenia przed Bogiem i Kościołem w obecności Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy młodzi stają się pełnoprawnymi członkami KSM, otrzymują legitymację i odznakę z godłem KSM.
Przystąpić do przyrzeczenia mogą jedynie tacy członkowie, którzy w ramach KSM służyli Bogu i społeczeństwu co najmniej przez jeden rok i którzy ukończyli 16. rok życia. Ponadto muszą oni regularnie uczestniczyć w odbywających się raz w tygodniu spotkaniach w ramach wspólnoty, odbyć szkolenie formacyjne „Start w KSM” i uczestniczyć w rekolekcjach poprzedzających Uroczystość Chrystusa Króla. Dodatkowo muszą dostarczyć opinię ks. Asystenta oddziału potwierdzającą gotowość do złożenia przyrzeczenia.

Podczas obrzędu przyrzeczenia biskup zapyta: Czy przyrzekasz pracować nad sobą, by godnie służyć Bogu, Kościołowi i Polsce?, wówczas należy odpowiedzieć mu z podniesioną głową: Gotów!

Ma to być wyraz oficjalnego zaświadczenia w obecności zgromadzonych wiernych o pełnej gotowości do działania w imię Chrystusa.
Uroczyście przyrzekam pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, czynić dobro ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

25.11.2018r. - W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata z KSM przy naszej parafii przyrzeczenia złożyli: Natalia Semeniuk, Magdalena Drelowiec, Martyna Lecyk, Arkadiusz Domański, Dominik Okliński. Gratulujemy KSM-owiczom wypowiedzianego GOTÓW! To bardzo ważna deklaracja dla młodzieży, dla naszej wspólnoty parafialnej.
Cieszymy się razem z Wami. Dziękujemy, że reaktywowaliście oddział KSM w Kąkolewnicy po 19 latach przerwy.