+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

foto1

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witamy serdecznie na oficjalnej stronie parafii w Kąkolewnicy.

foto1

Naszym patronem jest św. Filip Neri

foto1

.

foto1

.

foto1

.

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Dla uczniów - pomoc w pracy domowej: Ewangelia na Niedzielę

Licznik odwiedzin

2260274
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
1268
1829
3097
2241044
36370
67314
2260274

Your IP: 52.91.176.251
2019-02-19 19:57

Login Form

Od października rusza Diecezjalna Szkoła Liturgiczna. Spotkania skierowanie są do osób dorosłych, które pełnią lub chcą pełnić funkcję lektora lub psałterzysty.

Wzorem lat poprzednich, Diecezjalna Szkoła Liturgiczna będzie również formą przygotowania do posługi nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej. Do diecezjan w tej sprawie wystosował pismo ks. Leszek Borysiuk - referent liturgiczny Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.
 
Przed nami kolejny rok formacji w Diecezjalnej Szkole Liturgicznej (=DSL), która jest odpowiedzią na potrzebę duszpasterstwa osób pełniących w liturgii właściwe im funkcje.
Tegoroczna DSL będzie obejmować sześć sesji realizowanych w sobotę według ustalonego terminarza. Zajęcia DSL będą odbywały się w dwóch rejonach: radzyńskim i garwolińskim.
Do udziału w zajęciach zaproszeni są przedstawiciele parafii należący do rejonu radzyńskiego (dekanat radzyński, międzyrzecki i komarowski) oraz rejonu garwolińskiego (dekanat garwoliński, osiecki, rycki i żelechowski). Tegoroczne zajęcia będą się odbywały w Radzyniu Podlaskim przy Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz w Garwolinie w parafii Przemienienia Pańskiego.
Ze wskazanych dwóch rejonów duszpasterskich z każdej parafii powyżej 3 tys. wiernych należy zgłosić do 20 września do Referatu Liturgicznego przynajmniej pięciu uczestników, a z mniejszych parafii trzech. W DSL mogą również uczestniczyć starsi ministranci, którzy pragną odbyć kurs lektorski, by posługiwać w swoich parafiach (zwłaszcza z tych parafii, gdzie jest mniejsza liczba starszych ministrantów i ciężko jest zorganizować taki kurs).

Planowane rozpoczęcie zajęć – 20 października w rejonie radzyńskim.
 
źródło: Podlasie24.pl
 
Zapraszamy wszystkich chętnych lektorów do udziału w kursie lektora w Radzyniu Podlaskim. Z naszej parafii zgodnie z zaleceniem powinniśmy wydelegować przynajmniej 5 osób. Parafia pokryje koszty uczestnictwa związane z kursem w Diecezjalnej Szkole Liturgicznej. Zainteresowanych prosimy o informację w zakrystii u duszpasterzy w najbliższą niedzielę 16 września.