Your IP: 52.91.176.251
2019-02-19 19:57

Od października rusza Diecezjalna Szkoła Liturgiczna. Spotkania skierowanie są do osób dorosłych, które pełnią lub chcą pełnić funkcję lektora lub psałterzysty.

Wzorem lat poprzednich, Diecezjalna Szkoła Liturgiczna będzie również formą przygotowania do posługi nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej. Do diecezjan w tej sprawie wystosował pismo ks. Leszek Borysiuk - referent liturgiczny Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Przed nami kolejny rok formacji w Diecezjalnej Szkole Liturgicznej (=DSL), która jest odpowiedzią na potrzebę duszpasterstwa osób pełniących w liturgii właściwe im funkcje.
Tegoroczna DSL będzie obejmować sześć sesji realizowanych w sobotę według ustalonego terminarza. Zajęcia DSL będą odbywały się w dwóch rejonach: radzyńskim i garwolińskim.
Do udziału w zajęciach zaproszeni są przedstawiciele parafii należący do rejonu radzyńskiego (dekanat radzyński, międzyrzecki i komarowski) oraz rejonu garwolińskiego (dekanat garwoliński, osiecki, rycki i żelechowski). Tegoroczne zajęcia będą się odbywały w Radzyniu Podlaskim przy Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz w Garwolinie w parafii Przemienienia Pańskiego.
Ze wskazanych dwóch rejonów duszpasterskich z każdej parafii powyżej 3 tys. wiernych należy zgłosić do 20 września do Referatu Liturgicznego przynajmniej pięciu uczestników, a z mniejszych parafii trzech. W DSL mogą również uczestniczyć starsi ministranci, którzy pragną odbyć kurs lektorski, by posługiwać w swoich parafiach (zwłaszcza z tych parafii, gdzie jest mniejsza liczba starszych ministrantów i ciężko jest zorganizować taki kurs).

Planowane rozpoczęcie zajęć – 20 października w rejonie radzyńskim.

źródło: Podlasie24.pl

Zapraszamy wszystkich chętnych lektorów do udziału w kursie lektora w Radzyniu Podlaskim. Z naszej parafii zgodnie z zaleceniem powinniśmy wydelegować przynajmniej 5 osób. Parafia pokryje koszty uczestnictwa związane z kursem w Diecezjalnej Szkole Liturgicznej. Zainteresowanych prosimy o informację w zakrystii u duszpasterzy w najbliższą niedzielę 16 września.