+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

foto1

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witamy serdecznie na oficjalnej stronie parafii w Kąkolewnicy.

foto1

Naszym patronem jest św. Filip Neri

foto1

.

foto1

.

foto1

.

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Dla uczniów - pomoc w pracy domowej: Ewangelia na Niedzielę

Licznik odwiedzin

2260232
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
1226
1829
3055
2241044
36328
67314
2260232

Your IP: 52.91.176.251
2019-02-19 19:39

Login Form

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dzisiaj przebyliśmy etap z Żelisławic i Żelisławiczek do Przyrowa, długości 35 km oraz z Czarncy do Zarębic i Stanisławówki, długości 35 km, przechodząc przez parafie: Secemin, Koniecpol, Św. Anna. Nocujemy na terenie parafii Przyrów.
Do celu naszego pielgrzymowania – Jasnej Góry pozostał już tylko jeden dzień. Jest to ostatnia szansa, by zastanowić się, co nowego wnoszą te „rekolekcje w drodze” w moje duchowe życie, czy jestem już pojednany z Bogiem i ludźmi, czy przyjmuję Chrystusa do swego serca w Komunii Świętej? Czy doświadczając Bożego miłosierdzia potrafię okazywać miłość miłosierną bratu i siostrze? Czy już podjąłem jakieś konkretne postanowienie z tych rekolekcji? Módlmy się za siebie nawzajem o trwałe owoce Pielgrzymki w codziennym życiu, szczególnie – módlmy się za tych, którzy jeszcze odwlekają sakramentalne pojednanie z Jezusem.
Szczególnym momentem jutrzejszego dnia jest nasze przeżycie wspólnoty w Lasku Pojednania. Uwielbiać będziemy Boga za Jego miłość. Przepraszać będziemy za ludzkie ułomności osłabiające naszą miłość do Boga i do drugiego człowieka, a także – dziękować Bogu za ducha wspólnoty pielgrzymkowej. Niech rachunek sumienia, którego dokonamy i doświadczenie ducha braterskiej jedności, będą dla nas impulsem do dalszej, popielgrzymkowej, systematycznej pracy nad sobą
Msza Święta o godz. 18.00 w Mirowie. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ks. Bp Kazimierz Gurda, Biskup Siedlecki, koncelebrować będzie Ks. Bp Piotr Sawczuk oraz kapłani posługujący w pielgrzymce. Homilię tradycyjnie wygłosi Abp Stanisław Nowak. Zespoły Muzyczne i Ministranci z wszystkich Grup gromadzą się o godz. 17.00 w celu przygotowania celebry. W czasie tej Mszy zostaną pobłogosławione trzy pary małżeńskie z grup: 1, 10a i 10b
Bezpośrednio po Mszy św. w Mirowie zapraszamy wszystkich muzycznych wraz ze swoimi instrumentami oraz wszystkich Pątników na SAKROSONG - wielkie dziękczynienie i uwielbienie Pana Boga za dar tegorocznego pielgrzymowania. Niech gorąca modlitwa, śpiew i taniec dotrą przed Boży Tron przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej.