+48 (83) 372-20-29
parafiakakolewnica@wp.pl

foto1

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witamy serdecznie na oficjalnej stronie parafii w Kąkolewnicy.

foto1

Naszym patronem jest św. Filip Neri

foto1

.

foto1

.

foto1

.

Szczęść Boże! Witamy na naszej stronie www.parafiakakolewnica.pl Dziękujemy za odwiedziny :-)

Dla uczniów - pomoc w pracy domowej: Ewangelia na Niedzielę

Licznik odwiedzin

2123625
dzisiaj
wczoraj
w tym tyg.
w ciągu 3 mies.
w tym mies.
w ost. mies.
a l l
2126
2807
15370
2092383
36033
64282
2123625

Your IP: 54.226.36.60
2018-12-16 18:29

Login Form

Dzisiaj przebyliśmy etap z Suchedniowa do Tumlina, długości 27 km, i do Kostomłotów, długości 32 km, przechodząc przez parafie: Ostojów, Łączna, Występa, Zagnańsk, Samsonów – Piechotne. Kolumna bialska nocuje w parafii Tumlin, natomiast kolumna siedlecka nocuje w parafii Kostomłoty. Jesteśmy na terenie Diecezji Kieleckiej, której Pasterzem jest Biskup Jan Piotrowski.Cieszymy się stałą pamięcią modlitewną oraz obecnością na trasie pielgrzymki naszych Pasterzy. W dniu dzisiejszym Bp. Kazimierz Gurda przewodniczył Mszy świętej sprawowanej w kościele w Suchedniowie o godz. 7.00.W dniu dzisiejszym naszymi modlitwami obejmujemy szczególnie Pielgrzymkową Służbę Zdrowia. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za samarytańską służbę bliźniemu. Jednocześnie przypominamy o starej tradycji pielgrzymkowej, iż Służba Zdrowia nie stoi w kolejce… (np. do zaopatrzenia, lub „zielonych budek” smiley ), nie niesie plecaka, torby medycznej…Pamiętajmy, aby przechodząc obok kościołów pozdrowić Najświętszy Sakrament, a przechodząc obok cmentarzy – pomodlić się za zmarłych.Pamiętajmy o podstawowej zasadzie, że pielgrzymowi nic się nie należy, a wszystko co otrzymujemy jest darem serca naszych dobrodziejów. Umiejmy wyrazić wdzięczność oraz uszanować to dobro, którego doświadczamy. Zwróćmy szczególną uwagę na pozostawienie po sobie porządku na kwaterach, w szkołach i innych miejscach, a szczególnie w łazienkach.